Cik daudz kārdina Prostitūta stereotipi?

· 4 min read
Cik daudz kārdina Prostitūta stereotipi?

Prostitūcija ir cilvēces laikmets, un tie ir izraisījuši daudz stereotipu. Ne vienmēr tas ir labi, ko cilvēki saka par prostitūcijas tirgus dalībniekiem, kas atspoguļosi politiskajos diskursos, sociālajiem medijiem un presē. Bieži vien tie ir nosacīti izteikumi, kas balstīti uz nekļūdainām atziņām, bet šajās atziņās ietilpinās daudzi dažādi stereotipi. Šīs lietas galvenokārt ietver patvaļīgus viedokļus, viltus informāciju, agresīvu attaisnojumu un aplami argumentētas emocijas.

Viens no tiem stereotipiem ir ideja, ka sievietes, kuras strādā kā prostitūtas, ir zemas klases, pašnāvības centienu cienītājas, kas nespēj gūt labumu no laulības vai normālas dzīvošanas. Citi teikumi, ko piesaukt atmiņā par prostitūtām, var būt “viņi visi ir slimnīcā” vai “viņi nav labs platforma, lai apprecētos”. Šos stereotipus pastiprina viedoklis starp vairākuma sabiedrības daļu, kas galvenokārt uzskata, ka prostitūtas ir ir morāli noseraugtākas par citiem iedzīvotājiem.

seksa sludinājumi  devēji var izmantot šos stereotipus, lai degradētu prostitūtas, noliektu to cilvēkus, kas strādā kā prostitūtas, un apturētu klientu. Prostitūtas tiek izmantotas arī, lai minētu citus, stāsta baumas un atklātu tukšus vārdus, kas var ietekmēt cilvēka veselību un reputāciju. Turklāt prostitūtas bieži vien tiek nosauktas kā “iepakojums” vai “nodevīgas”.

Dažkārt arī paziņas cenšas jokot ar kādu, izmantojot kādu no šiem stereotipiem. Viņi apgalvo, ka prostitūtas maina klientus vai dzīvo no latu eļļas, pārdodot pakalpojumus, kurus viņi neko nezina par tiem. Šie stereotipi par prostitūtām rada sociālu diskrimināciju.

Selektīva informācija un ņirgāšanās var arī palīdzēt uzturēt stereotipisku skatījumu. Šie stereotipi par prostitūciju var ietekmēt prostitūtu atbilstību un attieksmi, ja viņi nav pārliecināti par to, ko klients meklē vai neņem vērā to, kā viņi runā, lai pavadītu laiku.

Dažkārt prostitūtas ir piesātinātas ar pašsaprotamām priekšsapņiem par materiālo labklājību. Tomēr, viss, ko viņi, iespējams, meklē, ir garīgais līdzsvars un garīgo vajadzību apmierināšana, lai veidotu sociālo tīklu un vietu, kur ieklausīties viņu balsī.

Tiek arī uzskatīts, ka daži klienti izmanto prostitūtas, lai apgurinātu savas seksuālās vēlmes, un ka prostitūtas viņiem nepieciešamas, lai nomierinātu savu sliktu garu. Tomēr tie ir daudzu mītu attaisnojumi, kas nav balstīti uz konkrētiem faktiem.

Parasti prostitūtas tiek uzskatītas par bīstamām, nevērīgām vai pat nelojālām cilvēkiem, utt. Tāpat daudzi stereotipi ir vērsti uz prostitūtām kā ģintij, kas nav reāla. Tie veido lietas, kas paliek prostitūtu profesijas stereotipiskais uztveres veids

Vairāki pētījumi par piedāvājumu un rezultātu parādīja, ka prostitūcijā ir palielinājusies aizsardzība, jo iedzīvotāji nespēj paši piffiktēt, vai kāds ir aizņemts šajā prasmē. Tāpēc, lai izprastu prostitūcijas kopējo lomu sabiedrībā, ir jāizprast būtiski aspekti un jāizvairās no stereotipizēšanas.

Šajā ziņā starp sabiedrības daļām, kas piedalās prostitūcijas tirgū, jāizveido dialogs, lai panāktu sapratni un apvienotu spēku sieviešu un bērnu tiesību uzsvēršanai. Starpnieki, piemēram, adatu krustojumiem, prostitūcijas un slimības, kas nav atvasinātas, cīņā pret cilvēku tirdzniecību, vienu sodos ar attālinātiem vai neīstajiem aizspriedumiem, kas bieži vien attaisno ļaunuma veicējus.

Piekopjot atbilstošu vidi, prostitūcija var nostiprināt sabiedriskās attiecības, jo, piemēram, izglītot bērnus, to drošības pasākumu un prezervatīvu lietošanas veicināšana, kas veicina vispusīgu prostitūtu aizsardzību un klientu atbildību.

Cilvēkiem, kuri meklē informāciju par prostitūtām, ir jāsamazina stereotipizēts skatījums un jāuzsvēr informācija par to, ko viņi nopelna. Piemēram, viņiem būtu iespēja iepazīties ar drošības pasākumiem, prostitūtu tiesībām un riskiem, kas var rasties prostitūcijā, neatkarīgi no tā. Šāda veida objektīva informācija nodrošina prostitūtām svarīgu brīvību, nevis viņu sodīšanu par saņemtā pakalpojuma līguma dēļ.

Sociālās attiecības starp sabiedrisko aizsardzību, ugunsdzēsēju dienestu, nevalstisko organizāciju, atbalsta grupu un pat prostitūtu jomu ir valstīs ievērojami mainījušās pēdējo desmit gadu laikā. Tiek uzsverts, ka prostitūcijas tirdzniecības seku pārtraukšana prasa ilgtspējīgu risinājumu, kas jāsniedz prostitūtu tiesību aizsardzībai.

Tomēr, ar pastāvošajām atziņām par prostitūciju no sabiedriskajiem medijiem, politiķiem un pat bieži no cilvēkiem, kas strādā prostitūcijā, ir nepieciešami papildu positiveis zināšanas par prostitūtu profesiju. Tādā veidā cilvēce var attīstīt informētu viedokli par prostitūtu lomu sabiedrībā un labi veidotu atbalsta sistēmu, kas pamatojas uz tiesību principiem, nevis stereotipiem.

Pašreiz prostitūtu darba saturs var būt daudzveidīgs - tas var būt masāžas, sociālais beisbols, kā arī reklāmas. Lai gan prostitūcija var ļaut daudziem cilvēkiem pelnīt naudu, atrast veselīgu seksualitāti un izbaudīt atbalstošu kopienu, ir jāsaglabā drošības pasākumi un jāpievērš īpaša uzmanība iespējamām kriminalizētām aktivitātēm.

Papildus tam, lai samazinātu kopējo riska līmeni, ir jāizstrādā noteikumi, kuri izvairīsies no tāda veida stereotipizēšanas, kas rada diskrimināciju un personisku noraidījumu. Ne visi, kas piedalās prostitūcijas tirgū, ir vienādi. Katru prostitūtu ir jāvērtē individuāli.